Вирощування полуниці за допомогою агроволокна вже давно довело свою ефективність. По-перше, ніяких бур’янів. Все ж постійно прополювати грядки незручно, а якщо цього не робити, то бур’яни заглушать рослини та ягоди. Друга перевага агроволокна — збереження вологи. Тобто поливати доведеться рідше. А якщо ще й крапельний полив організуєте, то економія води буде дуже значна. А ще агроволокно утримує тепло, тому ґрунт прогрівається раніше, що сприяє ранньому врожаю. От тільки саджати таким чином ягоди потрібно правильно.
Перший етап — підготовка грядки. Ділянку, на які ви плануєте саджати полуницю, треба гарно перекопати, щоб розпушити землю. З ґрунту треба прибрати всі бур’яни, причому разом з корінням. Землю треба удобрити. Для цього ідеально підходять перегній та компост. Також корисно додати трішки попелу, щоб коріння полуниці краще розвивалося та було міцнішим. Перекопану та удобрену грядку треба розрівняти граблями. Це дозволить трішки утрамбувати ґрунт, щоб він був рівним та не з’являлися провали в ньому, зберігши пухкість.
Наступний етап — розстелення агроволокна. Але перед цим треба підготувати спеціальний інструмент, який дозволить швидко готувати посадкові місця. Робиться він дуже просто! Знадобиться звичайна консервна банка та міцна дерев’яна палиця довжиною близько метра. З банки акуратно зрізають верхню частину, залишаючи гострі краї. Палицю прикріплюють до дна банки за допомогою цвяха чи саморіза. В результаті виходить щось на кшталт садового штампа з довгою ручкою.
Тепер можна братися за агроволокно. Його розстеляють на підготовленій грядці, закріплюючи краї. Матеріал має лежати достатньо щільно, без заломів. Саме в цей момент і знадобиться саморобний інструмент. Краї банки нагрівають над пальником до такої температури, щоб вони могли плавити агроволокно. Потім просто притискають банку до матеріалу, завдяки чому виходить ідеально круглий отвір.
У цього методу одразу кілька переваг. По-перше, економія часу. Вручну робити прорізи для полуниці — це довго. А завдяки штампу можна впоратися за 10-15 хвилин навіть на великій грядці. По-друге, отвори виходять не лише ідеально круглими, але й абсолютно однаковими за розміром. Звісно, можна заморочитися ще більше, то навіть зробити розмітку, щоб і сітка з отворів була максимально рівна. Але це зайва трата часу.
Єдине, чого потрібно дотримуватися, це приблизної відстані між рослинами. Вони мають бути близько 30-35 см. Завдяки цьому рослини зможуть нормально розвиватися, не конкуруватимуть за поживні речовини, а збирати ягоди буде дуже зручно.