Коли господар вперше стикається з вибором агроволокна, то може легко загубитися в асортименті. Іноді навіть досвідчені городники плутаються в різновидах. То як же вибрати матеріал, який підійде рослинам ідеально? Для цього потрібно звертати увагу на декілька ключових параметрів.
І перший критерій — це колір. Ні, його вибір не залежить від естетичних вподобань господаря. Біле агроволокно, наприклад, гарно відбиває промені. Тобто воно доречне, коли сонця забагато. Також цей матеріал підходить для парників, теплиць тощо. Чорне агроволокно, як можна здогадатися, навпаки гарно пропускає тепло та накопичує його, щоб віддавати вночі. А ще воно гарно захищає від бур’янів.
Також біле агроволокно гарно захищає від шкідників — і комах, і птахів. Що стосується чорного, то з ним все не настільки очевидно. Влітку, звісно, непоганий захист від шкідників воно забезпечить. Але наприкінці осені краще його прибирати, бо під ним можуть зимувати “непрохані гості”.
Наступний пункт — щільність. Для більшості матеріалів вона варіюється від 17 до 60 г на квадратний метр. Щоб вибрати певний тип, варто опиратися на задачі. Якщо потрібно вкрити рослини від морозів, то найтонша тканина зможе бути ефективною при морозах до 2°C нижче нуля. А щільність 60 г/м² дозволить захистити рослини навіть від помірних заморозків до мінус 12°C.
Але буває ще щільніше агроволокно. Наприклад, від 70 до 100 г на м². Цей матеріал треба для укриття троянд, хвойних дерев та інших багаторічників. Для грядок з малиною або парників необхідне агроволокно зі щільністю 50-60 г/м². Для розсади та картоплі щільність не має бути вищою за 30 грамів на квадратний метр.
Окремо варто згадати про агротканину. Візуально та на дотик вона нагадує мішки, в яких цукор продають. Такий матеріал дуже зносостійкий, а тому по ньому можна ходити. І навіть возити щось важке тачками по агротканині можна сміливо. Все одно вона служитиме десятки років.