Чи можна закинути в пральну машинку постільну білизну, рушники й одяг одразу — це питання, яке часто викликає суперечки. Але працівники хімчистки чудово знають відповідь на це запитання. Виявляється, що важливо звертати увагу на нюанси. Наприклад, якщо рушники нові, то їх варто прати окремо від усього. Особливо це актуально для махрових та флісових, які можуть сипатися та залишати маленькі ворсинки на інших речах.
Білі речі варто прати окремо. По-перше, їх можуть прати з відбілювачами, які погано вплинуть на кольоровий одяг. По-друге, кольорові рушники чи інші речі можуть трохи пофарбувати ваші білосніжні наволочки чи простирадла. Зрештою в кращому випадку після цього доведеться “милуватися” якимось мистецтвом у хаотичному стилі. А можливо навіть всі речі полетять на смітник.
Температура прання — ще один нюанс. Постільну білизну часто доводиться прати гарячою водою (60°C), щоб знищити пилових кліщів, але для тонкої синтетики або вовняного светра такий режим недопустимий. Якщо ви не врахуєте це правило, то або одяг зсядеться, або постільне залишиться недостатньо продезінфікованим. А ще на джинсах є застібки, ґудзики та навіть грубі шви, які можуть пошкодити простирадла.
Проте є винятки. Світлий одяг із щільної бавовни — наприклад, білі футболки чи спортивні костюми — можна сміливо прати разом з білими рушниками. Головне, виставити однакову температуру (краще 60°C) і не додавати агресивних засобів. У екстрених випадках, коли терміново треба випрати все разом, додайте в пралку 100 мл звичайного білого оцту. Він може зменшити кількість ворсинок і допоможе зберегти кольори.
Щоб уникнути проблем, варто сортувати речі ще на етапі збору брудної білизни. Постільну — в один кошик, рушники — в інший, одяг — у третій. Для дрібниць, як-от спідня білизна або шовкові сукні, ідеально підійдуть спеціальні сітчасті мішки для прання. А кухонні рушники з жирними плямами краще взагалі прати окремо від інших речей, бо їм потрібна висока температура та відповідні пральні порошки.