Лохина почала всихати, а ягоди гниють? Це не примхи погоди – так проявляється 1 з найнебезпечніших грибків

Сьогодні,   10:17    10
У сьогоднішній статті ви дізнаєтесь про основні хвороби лохини та як захистити її від різних захворювань.

Експерти розповіли про основні хвороби лохини в саду

Багато господинь активно висаджують цю ягідну культуру у себе на ділянках, не підозрюючи, що лохина, як і інші рослини, може бути вражена цілим комплексом хвороб. Тому важливо проводити профілактичні обробки та регулярно захищати рослини від різних захворювань.

Перше захворювання, яке ми розглянемо, – це рак стебел. Воно є одним із найнебезпечніших і часто проявляється в холодну та дощову погоду. Спочатку на гілках з’являються невеликі червонуваті плями, які згодом розростаються, набувають коричневого відтінку та охоплюють увесь пагін. Після цього пагін починає висихати, а листочки на ньому теж всихають. Якщо ви помітили такі ознаки, потрібно обов’язково зрізати ці уражені гілки та спалити їх. Якщо весь кущ вражений, то потрібно видаляти його до пня. Потім на кореневій зоні відновиться новий пагін, і крона куща поступово відновиться. Не варто залишати заражені гілки в компості чи переробляти їх на щепу – їх треба обов’язково знищити вогнем.

Щоб уникнути появи раку стебел, важливо придбати тільки здоровий посадковий матеріал, і тільки в перевірених розсадниках. Купувати кущі на ринках або з рук без документів не рекомендується. Здоровий кущ не повинен мати жодних ознак захворювання на листках чи гілках. Якщо кущ здоровий з самого початку, вам не доведеться постійно обробляти його фунгіцидами.

Експерти розповіли про основні хвороби лохини в саду

Наступне захворювання – фомопсис, або усихання гілок. Воно схоже на рак стебел, але симптоми дещо інші. При фомопсисі усихання починається на верхніх частинах гілок. З’являються червонуваті плями, які з часом стають коричневими, і верхня частина куща висихає. Такі гілки також потрібно зрізати та спалити.

Для профілактики фомопсису важливо вибирати правильно місце для посадки лохини. Не можна садити її на низинних ділянках, де є застій води. Хоча лохина і є влаголюбною рослиною, зайва волога може призвести до розвитку кореневих гнилей. Тому найкраще садити її на добре освітлених місцях, де є хороша вентиляція, а вода не затримується.

Для профілактики можна також використовувати ті ж самі фунгіциди «Скор» та «Райок», які допоможуть захистити кущі від фомопсису.

Третє захворювання – це сіра гниль (ботритіс). Вона виникає під час затяжних дощів, коли погода волога та прохолодна. На початку можна помітити, як молоді пагони починають в’янути, потім гниль переходить на ягоди, що спричиняє їх загнивання, осипання та втрата частини врожаю. Найкраща профілактика – це обробка кущів препаратами на основі синьої палички, які допомагають боротися з цією хворобою.

Якщо ви обробляєте лохину синьою паличкою, потрібно робити розчин із заквасочки (100 мл на 10 л води) і проводити обробки кожні два тижні. Це особливо важливо, коли ягоди тільки зав’язуються. Варто уникати обробки хімічними фунгіцидами на пізніх етапах, щоб уникнути потрапляння хімії в урожай. Для пізніших сортів, що дозрівають пізніше, можна використовувати хімічні препарати, але обов’язково з дотриманням термінів очікування.

Ще одне захворювання – це антракноз. Воно розвивається при високій температурі та вологості. Це захворювання часто вражає ягоди, вони м’якшають, зморщуються і покриваються оранжево-жовтими плямами. Крім того, антракноз може пошкоджувати і листя, що порушує процеси фотосинтезу. Для боротьби з цим захворюванням використовують медвмісні фунгіциди, такі як «Обігофік», «Хом» та «Оксихом», а також синю паличку.

Як і в попередніх випадках, важливо проводити регулярні обробки, бо біопрепарати не діють так швидко, як хімічні. Якщо обробляти тільки кілька разів, ефект буде мінімальний. Біопрепарати повинні застосовуватися регулярно, кожні два тижні.


noviydoctor.com





  • Контакти
  • Політика конфіденційності
  • Карта сайту