Тільки дізналася, що це брунатне “золото” творить дива: гарбузи й томати стають солодшими разів у 100

Сьогодні,   10:15    10
Майже всі городники знають, що кавова гуща – це справжня знахідка для городу. Які культури вдячно відреагують на таке підживлення – читайте далі.

Городники розповіли, як використати кавову гущу для підживлення культур

Кавову гущу господині давно не викидають, а використовують з користю для себе й побуту. Одні чистять нею старі сковорідки від нагару, інша – роблять скраб для тіла, а хтось використовує її для підживлення кімнатних квітів. От і городники почали брати її з собою на город.

Першою у списку культур, які добре реагують на це ароматне підживлення, стоїть садова полуниця. Якщо додати трохи гущі саме в період, коли ягоди наливаються, вони виростуть набагато солодшими й ароматними. Навіть дрібні ягідки будуть смакувати на всі 100.

Городники розповіли, як використати кавову гущу для підживлення культур

Про помідори годі й казати. Усі люблять солодкі й ароматні помідори без різкої кислинки. У фазі дозрівання плодів додавання кавової гущі допомагає зробити смак більш глибоким та насиченим – не надто кислим і не надто прісним. Плоди виростають мʼясисті, соковиті, як з бабусиної грядки, саме такі, як у дитинстві.

Справжнім відкриттям для багатьох стає морква. Здавалося б, де морква й де кава. Але саме в липні, коли в коренеплодах починає накопичуватись каротин і природні цукри, гуща може цьому посприяти. Городники помітили, що морква, яку підживлювали кавововю гущею, виростає більш солодка. Навіть невиразні сорти тішать смаком.

Городники розповіли, як використати кавову гущу для підживлення культур

Кавові залишки не завадять і кабачкам із гарбузами. Саме ці культури смакують саме тоді, коли на смак солодкуваті. Оладки з кабачків та гарбузова каша вийдуть просто неймовірними, бо кавова гуща дасть більше смаку цим культурам.

Але не можна сипати гущу прямо під корінь у свіжому вигляді. Її краще змішувати з компостом або просто злегка вмішувати в верхній шар ґрунту під час розпушування. У такому вигляді вона не шкодить, а навпаки – поступово віддає свої речовини, зокрема азот, і не підкислює ґрунт різко. Спробуйте самі, щоб переконатися в дієвості цієї поради.


noviydoctor.com





  • Контакти
  • Політика конфіденційності
  • Карта сайту