
Кавову гущу господині давно не викидають, а використовують з користю для себе й побуту. Одні чистять нею старі сковорідки від нагару, інша – роблять скраб для тіла, а хтось використовує її для підживлення кімнатних квітів. От і городники почали брати її з собою на город.
Першою у списку культур, які добре реагують на це ароматне підживлення, стоїть садова полуниця. Якщо додати трохи гущі саме в період, коли ягоди наливаються, вони виростуть набагато солодшими й ароматними. Навіть дрібні ягідки будуть смакувати на всі 100.

Про помідори годі й казати. Усі люблять солодкі й ароматні помідори без різкої кислинки. У фазі дозрівання плодів додавання кавової гущі допомагає зробити смак більш глибоким та насиченим – не надто кислим і не надто прісним. Плоди виростають мʼясисті, соковиті, як з бабусиної грядки, саме такі, як у дитинстві.
Справжнім відкриттям для багатьох стає морква. Здавалося б, де морква й де кава. Але саме в липні, коли в коренеплодах починає накопичуватись каротин і природні цукри, гуща може цьому посприяти. Городники помітили, що морква, яку підживлювали кавововю гущею, виростає більш солодка. Навіть невиразні сорти тішать смаком.

Кавові залишки не завадять і кабачкам із гарбузами. Саме ці культури смакують саме тоді, коли на смак солодкуваті. Оладки з кабачків та гарбузова каша вийдуть просто неймовірними, бо кавова гуща дасть більше смаку цим культурам.
Але не можна сипати гущу прямо під корінь у свіжому вигляді. Її краще змішувати з компостом або просто злегка вмішувати в верхній шар ґрунту під час розпушування. У такому вигляді вона не шкодить, а навпаки – поступово віддає свої речовини, зокрема азот, і не підкислює ґрунт різко. Спробуйте самі, щоб переконатися в дієвості цієї поради.