У НАТО розробили план блискавичної нейтралізації Калінінградської області, – генерал Донахью

17.07.2025   22:11    13

У НАТО розробили план блискавичної нейтралізації Калінінградської області, – генерал Донахью

Союзники по НАТО створили план «нейтралізації» Калінінградської області. Сучасне озброєння дасть змогу зробити це швидше, ніж будь-коли.

Про це заявив командувач армією США в Європі та Африці і командувач сухопутних військ НАТО генерал Крістофер Донахью, повідомляє РБК-Україна з посиланням на Defense News, інформує UAINFO.org.

За словами Донахью, союзники США разом із союзниками по НАТО розпочинають реалізацію плану «Лінія стримування східного флангу». Він спрямований на посилення наземних можливостей і підвищення взаємодії оборонної промисловості країн альянсу.

План покликаний протистояти загрозам з боку Росії і забезпечити глобальне стримування.

«Ми знаємо, що нам потрібно розробити, і приклад, який ми використовуємо — це стримування з землі. Наземна ділянка стає не менш важливою, а навпаки — дедалі важливішою. Зараз можна руйнувати зони A2AD (зони обмеженого доступу та маневру — ред.) із землі. Зараз можна контролювати море з землі. Усе це ми спостерігаємо в Україні», — уточнив генерал.

Нейтралізація Калінінградської області

Донахью як приклад навів Калінінградську область, яка оточена з усіх боків країнами НАТО. За його словами, тепер у армії НАТО є можливості «нейтралізувати регіон із землі в терміни, які раніше здавалися неможливими — швидше, ніж будь-коли раніше».

«Ми вже спланували це і вже все розробили. Проблема маси та імпульсу, яку представляє Росія… ми розробили можливості, щоб зупинити цю проблему маси та імпульсу», — розповів він.

Що ще передбачає план НАТО

План також включає систему для обміну даними. НАТО вже придбало таку систему, зазначив Донахью, маючи на увазі Maven Smart System від компанії Palantir — платформу штучного інтелекту, яка обробляє величезні масиви даних і допомагає військовим командирам швидко ухвалювати рішення.

Також генерал додав, що в НАТО хочуть, щоб усі системи були з можливістю опціонального управління людиною, чи то ППО, чи то системи дальнього вогню.

«Ми хочемо, щоб це була єдина система, з можливістю як пілотованого, так і безпілотного управління, здатна використовувати боєприпаси з будь-якої країни», — сказав він.

Крім того, армія НАТО прагне знизити вартість озброєнь.

«Як правило, будь-яка зброя або боєприпас, який ви використовуєте проти можливості противника, має бути дешевшим, ніж його мета», — наголосив Донахью.


uainfo.org





  • Контакти
  • Політика конфіденційності
  • Карта сайту