Плануємо весняний город вже зараз: як не “сісти в калюжу” перед сусідами – 5 “золотих” правил посіву

Сьогодні,   13:14    18
Планування чергування культур є важливим завданням у сучасному землеробстві. Варто один раз розібратися в цій темі, щоб завжди мати родючий ґрунт та здорові рослини.

Городники розповіли, як сівозміна впливає на якість ґрунту та рослин


Грамотне розміщення рослин на ділянці – запорука гарного врожаю та здоров’я вашого городу. Важливо враховувати сівозміну, яка допомагає уникнути виснаження ґрунту, зменшує ризик поширення хвороб і шкідників. Деякі городники забувають про цей важливий нюанс, який впливає на якість рослин.




Рослини з однієї “родини” мають дуже схожі потреби до ґрунту і часто потерпають від однакових захворювань і шкідників. Тому важливо не висаджувати схожі овочі на одному й тому самому місці. Якщо ви думали, що баклажан запросто можна посадити на місці томатів, то ви помиляєтесь. Адже вони – родина пасльонових, тому не варто їх саджати на одній грядці рік за роком.

Останні новини:  Прання недостатньо: як дезінфікувати одяг із секонд-хенду – у свекрухи своя хімчистка, вона і розказала
Городники розповіли, як сівозміна впливає на якість ґрунту та рослин

Важливо враховувати потреби рослин у поживних речовинах. Є “домінанти”, які виснажують ґрунт більше, а є такі рослини, які навпаки покращують його. Бобові, наприклад, збагачують землю азотом. Після них добре саджати, наприклад, капусту або огірки. Таке чергування культур допоможе підтримувати баланс у ґрунті.

Пам’ятайте про глибину кореневої системи. Рослини зі стрижневою кореневою системою, як-от морква, краще чергувати з тими, що мають поверхневі корені, як салат чи шпинат. Це допоможе рівномірно використовувати поживні речовини з різних шарів ґрунту. Ніякої магії – чистий раціоналізм!

Останні новини:  Проти такого десерту важко встояти: повітряний грушевий пиріг з корицею та медом всього лише за 40 хвилин
Городники розповіли, як сівозміна впливає на якість ґрунту та рослин

Не забувайте про “чудодійні” сидерати. Це рослини, які сіють для поліпшення якості ґрунту. Вони допомагають боротися зі шкідниками, збагачують ґрунт і запобігають його ерозії. Гірчиця, люпин чи фацелія – відмінні сидерати, які можна висаджувати між основними культурами.

Отже, плануйте розміщення культур за попередніми врожаями. Уникайте посадки “рослин-родичів” на одному місці кілька років поспіль. Тоді ви зможете організувати свій сад таким чином, щоб всі ваші культури отримували необхідні поживні речовини, а ґрунт залишався родючим і здоровим. Бажаємо успіху у плануванні!

Останні новини:  Топ-15 зимових фільмів, які принесуть святковий настрій


noviydoctor.com






  • Контакти
  • Політика конфіденційності
  • Карта сайту