
У Швейцарії завершився перший раунд переговорів між США та Іраном. У спільній заяві посередників — Катару та Пакистану — зазначається, що переговори відбулися в «позитивній і конструктивній атмосфері», а також було досягнуто «обнадійливого прогресу».

Про це повідомляє CNN, інформує UAINFO.org з посиланням на NV.
Зазначається, що сторони домовилися створити Комітет високого рівня, який забезпечуватиме «політичний нагляд за процесом переговорів». Очікується, що головні переговорники регулярно звітуватимуть перед ним і очолюватимуть робочі групи, зосереджені на «ядерних питаннях, санкціях, а також на групі з моніторингу та врегулювання спорів для забезпечення ефективного виконання (меморандуму про взаєморозуміння) та з інших питань»
Також було узгоджено «дорожню карту» щодо досягнення остаточної угоди протягом 60 днів. Технічні переговори «з усіх питань» триватимуть у Швейцарії до кінця цього тижня.
Крім того, зазначається, що США та Іран також домовилися створити «групу з усунення конфліктів» за участю Лівану та за посередництва Катару й Пакистану, щоб забезпечити припинення військових операцій у Лівані.
Раніше телеканал CNN із посиланням на іранське джерело повідомляв, що переговори між США та Іраном зайшли у глухий кут після погроз президента Дональда Трампа.
У телефонному дзвінку Fox News Трамп заявив, що США можуть «захопити» Ормузьку протоку, якщо не зможуть досягти угоди з Іраном, та погрожував іранській делегації у Швейцарії.
«Закрийте її (Ормузьку протоку — ред.), і у вас не буде країни. Ви навіть не повернетеся до своєї клятої (в оригіналі f**king — ред.) країни», — заявив Трамп, звертаючись до іранських дипломатів.
11 