Загородження потрібні будь-яким кущам. Молоді вони захищають від випадкового пошкодження через те, що кущ не помітили. Дорослим загородження допомагають підтримувати пагони в потрібному положенні навіть за умови дуже щедрого врожаю. А ще ці конструкції допомагають підтримувати форму куща та контролювати його ріст. Та й просто для естетики загородження варто встановити, бо вони гарно зонують простір. Але як зробити загородження?
Раніше для цього використовували дерево. Це непоганий варіант, але недовговічний. Особливо коли деревина не була попередньо оброблена. Таке загородження швидко розхитається, зламається або згниє — залежно від того, який варіант буде першим. Тому сьогодні дуже популярним рішенням є використання пластикових труб. Причому з ними можна зробити декілька варіантів конструкцій залежно від того, які деталі ви маєте чи можете придбати.
Найпростіший варіант — це використання кутового двоплощинного трійника. Для одного куща вам знадобиться таких 4, а також 8 труб: половина для верхівки каркаса, інша половина — для фіксації в ґрунті. Величину труб підбирайте індивідуально залежно від розміру куща. Але якщо немає таких трійників, то є інший варіант.
Можна використати звичайні кутові перехідники та стандартні трійники. У цьому випадку труби в землю йтимуть не по кутах, а по центру, і для верхівки доведеться використати 8 половинчатих труб замість 4 цілих. Такий варіант доречний, якщо у вас є багато звичайних трійників або ви не можете знайти в магазинах двоплощинні.
З іншими варіантами перехідників (наприклад, якщо вони не під прямим кутом, а під тупим) також можна зробити загородження. Звісно ж, це трішки складніше, але так можна створити не лише квадратні, а шестикутні або восьмикутні конструкції. Це зробить сад оригінальнішим або дозволить розділити кущі по різновидах.