Так роблять продавці розсади на ринках: 1 обов’язковий трюк, без якого з черешка не виросте нічого доброго

Сьогодні,   07:10    47
Без міцного коріння рослина нормально не ростиме. А якщо вирощуєте її з черешка, то як допомогти корінню? В цьому допоможе один секрет, про який знали ще наші бабусі.

Аграрії пояснили, як правильно вкорінювати черешки


Коріння — це серце будь-якої рослини. Від його стану залежить, чи вдасться вам виростити щось хороше, чи ви просто даремно витратите час та зусилля. Особливо важливо знати корисні секрети, коли ви вирощуєте розсаду. Якщо не подбати про належні умови, рослини залишаться слабкими. В результаті навіть найдорожчі добрива та найкращий догляд не виправлять ситуації.




Отже, перше — це підготовка черешка. Не поспішайте зрізати все підряд. Оберіть здоровий пагін середньої товщини. Зробіть зріз під кутом, щоб збільшити площу, де формуватимуться корені. Листя на стеблі має бути мінімум: лишайте лише декілька верхніх. Решту можна видалити, щоб рослина не витрачала сили даремно.

Останні новини:  Як уміння приймати дискомфорт допомагає зробити життя кращим
Аграрії пояснили, як правильно вкорінювати черешки

Другий крок — використання стимулятора коренеутворення. Звучить складно, але насправді це звичайний сік алое. Його додають у воду, щоб створити розчин, який допоможе черешку пустити корені швидше. Просто розмішайте сік алое з водою в пропорції 1:10 (10 + 100 мл), додайте 2 мл перекису водню, опустіть черешок у цю рідину й залиште на декілька днів. Ефект вас здивує — навіть примхливі рослини укорінюються без проблем.

Останні новини:  Свекруха до пенсії працювала касиром в супермаркеті та розповіла про прострочку: не думала, що таке коїться

Після цього потрібно правильно вибрати ґрунт. Важливо, щоб він був легким та добре пропускав воду. Якщо ґрунт буде важким, то черешку буде важко продовжувати ріст та він може почати гнити. Тому ідеальним рішенням стане суміш піску та перегною. Вона забезпечить оптимальний дренаж.

Садівники пояснили, як правильно вкорінювати черешки

Саджати черешок в горщик треба дуже обережно, щоб не пошкодити корінчики. Тобто засипати черешок землею потрібно обережно, не утрамбовуючи її. Після посадки полийте рослину. Але вода не має бути холодною, бо це викличе стрес у коріння, воно може почати гнити. Гаряча теж не треба. Має бути кімнатної температури, так для рослини найкраще. Після цього поставте горщик там, де немає прямих сонячних променів, але вдосталь світла.

Останні новини:  Не чекаю весни: ці 2 добрива сиплю прямо на сніг вже 11 років поспіль – результат вражає навіть “скептиків”

Коли рослина вже трохи проросла та зміцніла (зазвичай для цього потрібно близько місяця), то можна починати її загартовувати. Для цього виносьте її на вулицю на кілька годин на день. Починати можна з години, потім щодня додавати по 15 хвилин. Це дозволить рослині звикнути до зміни умов. А щойно черешок достатньо розвинеться та зміцнішає, його можна пересаджувати у відкритий, добре дренований ґрунт.


noviydoctor.com






  • Контакти
  • Політика конфіденційності
  • Карта сайту