Як уміння приймати дискомфорт допомагає зробити життя кращим

Вчора,   18:38    8

Прийняти біль і муки, з якими ми неминуче стикаємося у житті, часто здається нам покаранням. Однак автори низки наукових статей зазначають, що досвід, коли ми зустрічаємося віч-на-віч з дискомфортом і неприємними емоціями, має переваги. І нам усім піде тільки на користь, якщо ми знайдемо способи справлятися зі стресом та стражданнями, особливо в обставинах, які не піддаються нашому контролю та впливу.


Чому важливо приймати дискомфорт

Відразу треба сказати, що важливість уміння приймати дискомфорт не означає, що слід з усіх ніг бігти назустріч складним та небезпечним ситуаціям. Тим не менше, коли ми долаємо труднощі і йдемо вперед у непростих обставинах, ми набуваємо нових знань. Подібно до спортсменів, яких тренери змушують виходити із зони комфорту для досягнення кращих результатів.

Серія експериментів із залученням понад 2 000 чоловік показала, що учасники, яких мотивували поміщати себе в незручні та некомфортні ситуації в різних сферах, наприклад ходити на заняття з імпровізації для більшої впевненості в собі чи вивчати протилежні політичні погляди, спостерігали у себе відчутне особистісне зростання.

Останні новини:  Не чекаю весни: ці 2 добрива сиплю прямо на сніг вже 11 років поспіль – результат вражає навіть “скептиків”




Згідно з іншим дослідженням, люди, які незворушно дивляться в очі своїм негативним емоціям, наприклад смутку або агресії, відчувають себе більш задоволеними, менше турбуються і мають менше симптомів депресії, ніж люди, які жорстко засуджують себе за неприємні почуття. Ці результати підтверджують припущення, що ми можемо винести для себе важливі уроки, якщо навчимося спокійно і відкрито сприймати свої емоції та думки і ставитися до них з цікавістю.

Як розвинути вміння приймати дискомфорт

Один із найкращих способів — медитація, і особливо та її частина, яка сприяє незворушності та неупередженості. Медитативні практики загалом допомагають нам зосередитися зараз, зберігаючи відкритість і сприйнятливість. Щоб при цьому виробити незворушне ставлення до будь-яких мінливостей долі, можна під час медитації байдужим голосом озвучувати некомфортні відчуття в тілі та вітати негативні емоції, вимовляючи вголос «так» щоразу, коли ви їх помічаєте.

Останні новини:  Как оформить апостиль на документы об образовании?

Ефективність такого підходу перевірили під час дослідження за участю 153 добровольців, які відчували стрес. Одну їхню частину навчали лише базовим навичкам медитації усвідомленості, тобто просто розпізнавати досвід, іншу також вчили приймати його й розвивати незворушне ставлення щодо нього. Через 14 днів тренінгу у другої групи спостерігалася слабкіша реакція на біологічний стрес, коли їх просили вимовити складне речення або вирішити математичні завдання перед експертами в білих лабораторних халатах. У цих учасників також зафіксували нижчі показники кров’яного тиску та рівня гормонального стресу.

Крім того, після навчання учасники, які робили вправи для розвитку незворушності, зазначили, що відчували більше позитивних емоцій, відчували себе краще протягом дня та спілкувалися з оточуючими більш осмислено. Все це виглядає так, ніби вміння неупереджено приймати досвід змінює емоційну реакцію на стрес, допомагаючи людям більше цінувати маленькі позитивні моменти повсякденного життя і ставати більш допитливими та відкритими для спілкування з оточуючими.

Силу ухвалення підтверджує і ще одне дослідження, в ході якого вчені спостерігали за тим, як 578 людей переживають ізоляцію та психологічний стрес у період пандемії коронавірусу. Його результати показали, що ступінь самотності, яку тоді відчували учасники, передбачала поява депресії, тривоги та стресу. Однак цей ефект можна було контролювати за допомогою прийняття та спокою. Зокрема, ті, хто погоджувався із твердженням «Я відчуваю душевну рівновагу незалежно від того, що відбувається в моєму житті», також говорили про те, що відчувають менше психологічного стресу, незважаючи на ізоляцію. Іншими словами, неупереджене прийняття досвіду здатне нас захищати, не дозволяючи розвинутися почуттю соціальної роз’єднаності, що може призводити до ментального розладу.

Останні новини:  Рослина, яка затьмарить навіть красуню-петунію: у січні закинула насіння в горщик, а цвіте квітка до осені

Таким чином, прийняття допомагає пережити періоди страждань, з якими ми всі неминуче стикаємося на якомусь етапі життя. І кожен з нас може стати психологічно стійкішим, розвиваючи вміння з незворушністю приймати дискомфорт тут і зараз.

The post Як уміння приймати дискомфорт допомагає зробити життя кращим appeared first on ВСВІТІ.


vsviti.com.ua






  • Контакти
  • Політика конфіденційності
  • Карта сайту