Дійсно, попіл – це справжнє золото для садівників і городників. Таке добриво було відомо з давніх-давен нашим пращурам. Його й зараз щедро розсипають під рослини, додають у ґрунт, роблять з нього настої. Але, як не дивно, він може виявитися марним, якщо неправильно його використовувати. Багато хто, розраховуючи на пишний врожай, просто розкидає його на землі або додає у воду для поливу. Та мало хто знає, що в такому вигляді калій – один із найцінніших елементів у золі – залишається недоступним для рослин. Як же зробити так, щоб попіл дійсно працював? Спробуємо знайти відповідь, але спочатку з’ясуємо, чому звичайне підживлення ним не є ефективним?
Справді він же містить багато корисних елементів: калій, фосфор, кальцій, магній. Але проблема в тому, що калій у ньому знаходиться у нерозчинній формі. Якщо просто посипати золою землю або полити її водним настоєм золи, більша частина корисних речовин залишиться недоступною для рослин. Для того, щоб культури змогли засвоїти всі мінерали, потрібно змінити підхід.
Як зробити попіл максимально корисним
Щоб отримати дійсно ефективне підживлення, потрібно створити спеціальний розчин. Він не тільки розкриє потенціал попелу, а й зробить всі його корисні компоненти доступними для кореневої системи. Ось ці прості складники добрива:
- 10 літрів теплої води
- 1 столова ложка лимонної кислоти
- 1 склянка 9% оцту
- 1 склянка просіяного попелу
Річ у тому, що лимонна кислота та оцет змінюють структуру калію та інших елементів у попелі, роблячи їх доступними для рослин.
Отже, у 10 літрах теплої води розчиніть спочатку лимонну кислоту, а потім влийте туди оцет. Після того додайте попіл і ретельно перемішайте. Дайте розчину настоятися протягом ночі, а вранці добре перемішайте й використовуйте для поливу рослин.