У зимову пору року герань часто витягується в висоту, і мало хто знає, як розібратися з цією проблемою. У цій статті ми розповімо, як омолодити герань, розбудити сплячі нирки та розмножити квітку живцюванням.
Навіть якщо герань виглядає соковито і пухнасто, випускає бутони і навіть розцвітає, її потрібно стригти, навіть якщо дуже шкода. Не дозволяйте герані цвісти до середини березня, оскільки під час цвітіння герань слабшає, і після обрізки їй буде важко відновитися. Вона почне цвісти лише в середині літа.
Як тільки герань прокинулася після зими, дійте негайно. Забирайте все засохле листя та квіточки, і відразу побачите, як сильно витягнулася пеларгонія. Стовбури будуть лисими і некрасивими, тому обрізка повинна бути кардинальною. Обрізайте після кожної точки зростання — це смужка на стовбурі, що є сплячою ниркою. Обрізайте сміливо, і кущ стане компактним, швидко порадує вас добрим цвітінням. А ось з обрізків можна зробити живці.
Для цього вам знадобляться лише молоді частини стовбура та гілок, у яких багато енергії. Вони легко пустять коріння навіть у звичайній воді, швидко укоріняться та приживуться.
Після омолодження куща обов’язково обприскайте і листя, і стовбури за допомогою Епіну, а також полийте комплексними азотно-фосфорно-калійними добривами. Це дасть герані відмінний старт для нарощування зелені та яскравого цвітіння. Також обов’язково поставте герань після обрізки на сонячне вікно, щоб завдяки фотосинтезу вона отримувала багато кисню та розвивала кореневу систему.
Щоб герань краще кущилася, її верхівки потрібно прищипувати. Це можна зробити обрізанням або просто обламуванням верхівки руками.