Без цукру та без оцту: огірки на зиму, як «у бабусі»

Вчора,   16:06    154

Незважаючи на велику кількість рецептів і сучасні можливості заготівлі продуктів на зиму, найсмачнішими залишаються ті, які нагадують смак дитинства. І справа не лише у ностальгії. Природний смак продуктів, не змінений оцтом та цукром, завжди приємніший.

Подробиці

Огірки – продукт, який не можна заготовити на зиму без кислоти. Але це не обов’язково має бути оцет. Наші бабусі обходилися без оцту, і без цукру.

Класичне засолювання

Класичний рецепт, який завжди цінувався простотою.




Розкладіть спеції та огірки по банках, залийте розсолом (100 г солі на 1 л води), поставте у підвал.

Спеції можна використовувати будь-які на свій смак, а можна обмежитися часником та кропом.

Останні новини:  Яку крупу додати у грибний суп, щоб було смачніше

Квашення

Готуються, як і в попередньому варіанті. Але перед тим як поставити банки в холодне місце, потрібно залишити їх на кілька днів у теплі, щоби почалося молочнокисле бродіння. Коли на огірках з’явиться білий наліт, злийте розсіл, промийте огірки у банку, змиваючи білий осад.

Залийте чистою холодною водою без будь-яких добавок, закрийте кришкою герметично і поставте в холодне місце. У цьому випадку огірки набувають характерної кислинки.

5 правил смачної заготівлі

  1. Різноманітність добавок. Часник і кріп з насінням – необхідний, але мінімальний набір приправ. Огірки набувають більш насиченого смаку і аромату, якщо додати до них листя дуба, хрону, смородини та вишні. Можна додати запашний та чорний перець, гвоздику, лавровий лист.
  2. Щоб захистити огірки від псування, зверху необхідно укласти шар листя хрону. Вони не дозволять огіркам оголитися, якщо вода витече в процесі бродіння, а цвілі не дозволять проникнути всередину банки.
  3. Спочатку банки, поставлені в підвал, слід перевіряти на кількість води і доливати її в міру необхідності. Огірки повинні повністю бути покриті водою.
  4. Гірчиця допомагає зберегти продукт, пригнічуючи розвиток мікроорганізмів. З її допомогою при класичному засолюванні можна зменшити кількість солі до 50 г на літр, але додати столову ложку гірчиці. Другу ложку висипати зверху на пробку з хрону, формуючи додатковий бар’єр для цвілі. В огірки, які залишаються на бродіння, гірчицю додавати не можна, оскільки вона пригнічуватиме молочнокислі бактерії.
  5. Щоб огірки залишалися хрусткими, необхідно використовувати молоді огірочки, зібрані вранці, поки вони соковиті. Засолювати необхідно відразу, інакше вони підв’януть. Огірки, що полежали, необхідно вимочувати в холодній воді кілька годин.
Останні новини:  Як солити м’ясо під час приготування, щоб воно було смачнішим

Чи можна зробити огірки “як у бабусі” у квартирі без підвалу? Сучасні господині знайшли рішення й цій проблемі, поєднавши соління з маринуванням. Потрібно залити огірки розсолом (50 г солі на 1 л води), заквасити до появи білого осаду, злити розсіл, прокип’ятити його, заливши промиті огірки, закатати.

Така заготівля зберігається у квартирі. У ній немає ні грама цукру, а оцет замінює кислота, що виробляється молочнокислими бактеріями у процесі бродіння.

Останні новини:  Що зробити, щоб пшоняна каша не гірчила






  • Контакти
  • Політика конфіденційності
  • Карта сайту