В Естонії парламент схвалив новий закон, який вносить зміни до «Закону про церкви та конгрегації». Тепер релігійні організації, які діють на території країни, не мають підтримувати зв’язки з іноземними державами, які загрожують національній безпеці.
Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на естонський парламент, інформує UAINFO.org.
У новому законі вказано, що церквам і монастирям заборонено мати духовні чи фінансові зв’язки, а також бути статутно або іншим чином пов’язаними з релігійними центрами, які підтримують військову агресію, закликають до війни, терористичних актів або іншого незаконного застосування сили й насильства.
На таке рішення Естонії вже відреагував синод РПЦ та заявив, що таким чином Естонія дискримінує 250 тисяч вірян.
«Це рішення суперечить волі духовенства, чернецтва та мирян Естонської православної християнської церкви. Вона дискримінує 250 тисяч релігійних громадян Естонії, позбавляючи їх свободи віросповідання», — сказано у повідомленні.
Як повідомляє ERR, представники Естонської православної християнської церкви (колишня Естонська православна церква Московського патріархату) подали заяву до комісії США з міжнародної релігійної свободи, в якій закликали відповісти на «Триваючі зусилля естонської держави щодо прийняття дискримінаційних поправок до закону та застосування адміністративного тиску».
Вони скаржаться, що зміни в законодавстві порушують свободу віросповідання, втручаються в канонічні зв’язки релігійних об’єднань і в кінцевому підсумку можуть призвести до ініціювання примусового припинення діяльності як стримуючого заходу.