Тому тріскається: кум з села пояснив, що не можна додавати в бетон — популярний інгредієнт все “паплюжить”

09.12.2024   20:43    1434
Сусідські поради — це те, що дозволяє нам економити в господарстві. Але, на жаль, зовсім не завжди цікаві лайфхаки працюють. Яку пораду краще не застосовувати для бетону?

Будівельники пояснили, через який компонент тріскається бетон


У домашньому будівництві використовується багато народних методів, які здаються логічними. Але насправді вони можуть зашкодити всій конструкції. Одним з них є додавання рідкого мила в цементний розчин. Багато хто вважає, що ця добавка покращить властивості бетону. Спершу бетон дійсно може здаватися міцним. Але потім він починає розвалюватися.

Останні новини:  Кроти повилітають як ошпарені з вашої ділянки: З прості трюки, які допоможуть надійно захистити город




Але чому взагалі люди почали використовувати такий “лайфхак”? Просто господарі регулярно намагаються знайти загальнодоступні та дешеві способи зробити бетон більш пластичним та міцним. Звідси й з’явилася “технологія” додавання рідкого мила. За задумом воно має зробити розчин більш еластичним, полегшити розрівнювання та покращити адгезію.

Будівельники пояснили, через який компонент тріскається бетон

Класно, правда? Однак це не працює. Професійні будівельники в жодному разі не радять цей метод, бо він руйнує бетонну суміш. Тобто мило банально не хоче “дружити” з компонентами, які містяться в бетоні. А через це суміш у процесі засихання не стає міцною.

Останні новини:  Щоб підкупити Зелену Змію і почати гребти гроші лопатою, слід поставити на новорічний стіл-2025 ось це

Будівельники підрахували, що залежно від кількості доданого мила втрачається від 30 до 60% міцності бетону. Також через це знижується водостійкість. Як результат — на поверхні спершу з’являються мікротріщини, а потім вона починає швидко розвалюватися.

Будівельники пояснили, через який компонент тріскається бетон

Тож від рідкого мила точно варто відмовитися. Якщо хочете досягнути результату, тоді треба звернутися в будівельний магазин. Пластифікатори, прискорювачі твердіння та інші добавки дозволять досягнути бажаного результату практично зі 100% ефективністю.

Останні новини:  Не масло і навіть не плавлений сирок: із цією намазкою новорічні бутерброди стануть у 7 разів смачнішими

Звісно, мило коштує значно дешевше, та й під рукою постійно. От тільки задумайтеся про те, чи готові ви витратити за кілька років гроші на новий бетон, бо попередній розвалився? При цьому його вигляд почне псуватися значно раніше. Тож не всюди потрібно старатися знайти економію. Іноді рішення заплатити більше забезпечує її в майбутньому.


noviydoctor.com






  • Контакти
  • Політика конфіденційності
  • Карта сайту