Частка долара — найпопулярнішої валюти — зросла до 47,68% із 47,04%, а євро та фунта стерлінгів, навпаки, знизилися — до 22,29% та 7,27% відповідно.
Юань в листопаді 2024 року піднявся на одну позицію і став четвертою валютою у світі за обсягом використання у глобальних платежах. Порівняно з жовтнем, частка китайської національної валюти збільшилася до 3,89% з 2,93%. У жовтні юань перебував на п’ятому місці, куди він змістив у листопаді японську ієну — її частка знизилася з 3,91% до 3,44%. Про це свідчать дані SWIFT.
У трійці найпопулярніших валют для міжнародних розрахунків змін не відбулося — перше місце посідає долар США, за ним йдуть євро та фунт стерлінгів.
За даними моніторингу SWIFT, частка американської валюти зросла до 47,68% із 47,04%. Частки євро та фунта стерлінгів, навпаки, знизилися — до 22,29% та 7,27% відповідно.
SWIFT (Society for Worldwide Interbank Financial Telecommunication) — заснована у 1970 році міжнародна система обміну фінансовими повідомленнями. Зокрема, в Росії SWIFT довгий час був основним каналом для банків, що забезпечує міжнародні платежі та фінансові транзакції.
Після введення санкцій у 2022 році через незаконне вторгнення РФ в Україну значна частина російських банків була відключена від системи. Російським аналогом SWIFT стала національна система передачі фінансових повідомлень (СПФС), підключатися до якої було заборонено європейським компаніям у межах 14-го пакету санкцій ЄС.
Раніше ми писали, що проблеми щодо розрахунків з китайськими партнерами посилились у Росії в серпні.
SWIFT тестуватиме транзакції із цифровими валютами