Фіалки здатні цвісти більшу частину року. Навіть важко уявити, яка домашня рослина може з ними конкурувати за цим критерієм. Проблема фіалок полягає тільки в тому, що в них може почати гнити коріння та листя.
Причини гнилого коріння
Фіалки досить гостро можуть зреагувати на опалювальний сезон. Перепади температури створюють стресову ситуацію. Переважно горщик стоїть на підвіконні, а тут з-під нього починає виділятися інтенсивно гаряче повітря, враховуючи, що вікно залишається холодним.
Найчастіша помилка — перелив. В холодний сезон року таке часто трапляється. Додайте до цього дефіцит підживлення. Якщо пропустити початок розвитку грибків в ґрунті, загнивання коріння забезпечено.
Якщо ви побачили, що в фіалок почало гнити коріння, настав час перевіряти коріння. Дістаньте рослину з горщика. Почорнілі частини треба видалити. Продезінфікуйте та пересадіть в новий та поживний ґрунт. Фунгіцидна обробка надважлива, тому не ігноруйте цю вимогу. Для профілактики додайте в ґрунт трохи подрібненого активованого вугілля. Тепер фіалка виживе та продовжить цвісти.
Читайте також:
Чи можна підживлювати орхідею цибулевим лушпинням